Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych

Zespół Szkół Samorządowych w Hoczwi

Zespół Szkół Samorządowych w Hoczwi to placówka edukacyjna obejmująca w swojej strukturze organizacyjnej dwa podmioty:

  • Przedszkole Samorządowe w Hoczwi
  • Szkoła Podstawowa w Hoczwi

Dzieci i uczniowie mogą korzystać z boiska trawiastego, boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią oraz placu zabaw.

Na przestrzeni prawie 60 lat swojego istnienia przeszła gruntowną metamorfozę, którą można zaobserwować zarówno w jej wyglądzie zewnętrznym jak i wyposażeniu. Na początku lat 90-tych XX wieku szkoła została rozbudowana, a w 2017 roku przeszła termomodernizację. W ramach tej ostatniej inwestycji została również całkowicie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, zamontowano energooszczędne oświetlenie we wszystkich pomieszczeniach, zamontowano pompę ciepła oraz gruntownie zmodernizowano kotłownię gazową. Budynek w tej chwili spełnia wysokie standardy w zakresie oszczędności energii elektrycznej, gazu i ciepła.

Dzięki pozyskiwaniu dodatkowych środków zewnętrznych placówka jest bardzo dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne, a jeśli chodzi o sprzęt komputerowy jejpotrzeby zostały zabezpieczone na bardzo wysokim poziomie. W ostatnim czasie, dzięki włączeniu się ZSS w Hoczwi w projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej otrzymaliśmy mobilną pracownię komputerową składającą się z 16 laptopów oraz „Szkolny Pakiet Multimedialny” (25 tabletów z mobilnym Internete