Wydarzenia
Listopadowe wyjazdy

Listopad jest miesiącem, w którym odbywają się imprezy integracyjne w placówkach na terenie całego województwa. Uczestnicy Środowiskowego Domu samopomocy w Lesku wzięli udział w zabawach andrzejkowych organizowanych przez trzy placówki, Środowiskowe Domy Samopomocy z Wolicy, Dynowa i Bliznego oraz w obchodach jubileuszu X – lecia domu w Cergowej.
 

 


Spotkanie integracyjne w Medzilaborcach

W dniu 23 10 2015 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku wzięli udział w imprezie integracyjnej  świadczącym usługi społeczne  dla seniorów w Medzilaborcach. Integracyjne imprezy międzynarodowe pozwalają na nawiązanie kontaktu z osobami niepełnosprawnymi także po za granicami kraju.

 


Wyjazd do Cergowej

W dniach 08.- 09. Października w Cergowej odbyło się spotkanie integracyjne realizowane w ramach projektu „Niepełnosprawni – sprawni w efektach i działaniu”. Celem działania było pokazanie, że niepełnosprawność nie jest przeszkoda w twórczości i podejmowaniu nowych wyzwań. Jednocześnie projekt miał za zadanie zwiększyć świadomość społeczną w zakresie potrzeb osób niepełnosprawnych. W pierwszym dniu uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych. Część prac plastycznych wykonanych podczas warsztatów zostanie wydana w formie widokówek i rozpowszechniona na terenie województwa podkarpackiego. Podczas kolejnego dnia uczestnicy mogli zaprezentować swoja twórczość artystyczną na scenie. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku wykonali pokaz kuglarstwa i występ klaunów. Imprezy tego typu pozwalają na integrację osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną, oraz pokazanie, że niepełnosprawność nie stanowi bariery nie do przebycia.

 


Spartakiada w Cieszanowie

Dnia 01 października w Cieszanowie odbyła się XVII Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa podkarpackiego. Jak co roku impreza zgromadziła wiele placówek z terenu całego województwa i zawodników, którzy chcieli sprawdzić swoje możliwości w konfrontacji z innymi zawodnikami. Po części artystycznej i oficjalnych przemówieniach zaproszonych gości zapalono znicz olimpijski i można było rozpoczynać rywalizację. Zawodnicy startowali w konkurencjach rzut piłką tenisowa do celu, rzut do kosza, slalom z piłką, strzał i rzut do bramki, przeciąganie liny.  Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali indywidualne wyróżnienia. Spartaki8ada jest impreza sportowa pozwalająca na spotkanie się dużej liczby placówek z terenu całego województwa dzięki czemu możliwe jest nawiązywanie nowych znajomości i wzajemna integracja.  Ponadto pozwala na pokazanie, że także osoby niepełnosprawne potrzebują aktywności fizycznej i mogą z niej korzystać.

 


Plener malarski w Zagórzu

W dniu 17 września w Zagórzu odbył się IX Plener Plastyczny Środowiskowych Domów Samopomocy. W imprezie udział wzięło 12 placówek z ternu województwa podkarpackiego.Część oficjalna odbywała się w budynku Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie dokonano oficjalnego otwarcia pleneru. Następnie uczestnicy udali się do ruin klasztoru oo. Karmelitów Bosych, które stały się tego dnia tematem twórczości osób niepełnosprawnych. Po powrocie zaprezentowano wszystkie prace na wystawie a za najlepsze prace wręczono nagrody. Każdy Dom otrzymał pamiątkowy dyplom i niewielkie upominki mające przypominać o spotkaniu. Wykonane prace było można obejrzeć w dniach 5 – 11 października w Sali kameralnej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu. Imprezy tego typu pozwalają z jednej strony na integracje pomiędzy osobami niepełnosprawnymi a jednocześnie pozwalają na zaprezentowanie umiejętności plastycznych.

 


Turniej piłki nożnej w Brzozowie

W dniu 11 września na stadionie w Brzozowie odbył się V Turniej Piłkarski Osób Niepełnosprawnych. Impreza organizowana była w ramach projektu Niepełnosprawni Sprawni realizowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Startej Wsi. W zawodach udział brały Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz  Zakłady Aktywizacji Zawodowej.

 


Warsztaty kulinarne

W środowiskowym Domu Samopomocy w Birczy w dniu 9 września odbyła się III edycja warsztatów kulinarnych Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało „ Z nami smacznie, zdrowo i kolorowo”. W imprezie udział wzięli pracownicy i uczestnicy z Birczy, Dynowa, Brzozowa, Wolicy, Zagorza oraz Leska.

 


Wycieczka do Zamościa

W dniu 10 lipca uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. Ks. Ludwika palucha w Lesku wybrali się do Zamościa. Wyjazdy turystyczne mają na celu krzewienie kultury fizycznej i zachęcanie do spędzania czasu w sposób aktywny połączony z kulturą.

 


Zawody rowerowe w Pruchniku

Dnia 4 lipca we Pruchniku odbyła się kolejna edycja Zlotu Rowerowego im. Gen. Marka Papały. Zawody rowerowe organizowane są od lat i co roku przyciągają coraz więcej chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności.

 


Srebro w zawodach pływackich

W Ustrzykach Dolnych w dniu 25 czerwca po raz kolejny odbyły się międzynarodowe zawody pływackie. Jak co roku na basenie Delfin rozegrano szereg konkurencji pływackich wyłaniając najlepszych zawodników. W zawodach udział wzięli także uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku. Sztafeta naszego domu zdobyła srebrny medal po wyrównanej walce z konkurentami.

 


Rajd Bieszczady

W dniu 18 czerwca grupa uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy imienia Ks. Ludwika Palucha w Lesku wzięła udział w rajdzie organizowanym w Bieszczadach. Impreza organizowana jest w ramach projektu „Niepełnosprawni Sprawni” realizowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Starej Wsi.

 


Piknik integracyjny w Heluszu

W dniu 30 maja w Heluszu odbyła się kolejna edycja imprezy pod hasłem ,,Z bliźnimi na majówkę”. Jak co roku w imprezie udział wzięli przedstawiciele Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej, wychowankowie Specjalnych Ośrodków Szkolno -Wychowawczych i świetlic socjoterapeutycznych. Organizatorami spotkania byli Parafia Chrystusa Króla w Jarosławiu, Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Jarosławiu i Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

 


Dni Lesko

W dniu 29 maja uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w obchodach Dni Leska.Osoby uczęszczające do naszej placówki przeszły ulicami miasta  żakinadzie, a następnie zaprezentowały swoja twórczość artystyczną na scenie. Układ taneczny zaprezentowany przez uczestników wykonany był do utworu zespołu Abba Dancing Queen.

 


Powiatowy Dzień Godności Osób Niepelnosprawnych

W dniu 20 maja odbył się Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych.  Tegorocznym gospodarzem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy im. Ks. Ludwika Palucha w Lesku. Pierwsza część uroczystości odbyła się w Bieszczadzkim Domu Kultury, gdzie po przywitaniu zaproszonych gości osoby niepełnosprawne z ŚDS i Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego zaprezentowały układy taneczne. Ponadto zaproszeni goście oraz osoby niepełnosprawne mogli obejrzeć prezentację multimedialną na temat ośrodka wsparcia jakim jest nasza placówka. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy imprezy przeszkli do budynku Środowiskowego Domu Samopomocy gdzie odbył się piknik integracyjny. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Huzelach, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lesku, Środowiskowego Domu Samopomocy z Zagórza, Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowosiółek, Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolicy. Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych jest imprezą pozwalającą na integracje pomiędzy placówkami zajmującymi się opieka nad osobami z różnym rodzajem niepełnosprawności. Dzięki takiemu spotkaniu możliwe jest zaprezentowanie dorobku artystycznego i pokazywanie pozytywnego obrazu niepełnosprawnych w społeczności lokalnej.

 


Śniadanie Wielkanocne

       W dniu 26.03.2015 w Środowiskowym Domu Samopomocy w  Lesku odbyło się śniadanie wielkanocne. Spotkanie to stanowi coroczną tradycję istniejącą w naszej placówce od wielu lat.Spotkania tego typu są istotnym elementem integracyjnym pozwalającym na zacieśnianie więzi społecznych pomiędzy osobami niepełnosprawnymi. Ponadto pozwalają na kultywowanie tradycji wielkanocnych aby nadal pozostawały żywe.

 


Wyjazd do teatru

W dniu 13.03.2015 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w spektaklu pod tytułem Pan Tadeusz, który odbył się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Spektakl w reżyserii Ireny Jun nie był utrzymany we właściwej konwencji utworu pokazującej nostalgiczny obraz polskości i szlachty, ale w dużym stopniu pokazywał cechy charakteru narodowego aktualnego w czasach Adama Mickiewicza i dzisiaj. Duża dawka humoru pokazywała w inny sposób Telimenę, Zosię, Tadeusza i innych bohaterów epopei.  Udział w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych pokazuje, że osoby niepełnosprawne także w tej sferze mają swoje zainteresowania, które warto rozwijać.

 


Droga Krzyżowa w Zagórzu

Dnia 11.03.2015 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku wzięli udział w Drodze Krzyżowej zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzu. Wyjście zorganizowane było z zagórskiego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny trasą drogi krzyżowej zbudowanej na trasie do ruin klasztoru Karmelitów Bosych. W uroczystościach ponadto udział wzięli uczestnicy z domów w Krośnie, Nowosiółkach i Bliznym.  Spotkania tego typu pozwalają z jednej stron na kultywowanie tradycji chrześcijańskich a z drugiej są okazja do spotkań integracyjnych osób niepełnosprawnych.  Pokazuje to ponadto, że osoby niepełnosprawne także potrzebują integracji i w swoich potrzebach społecznych nie różnią się od osób w pełni sprawnych.

 


Światowy Dzień Chorych

Data 11 luty jest niezwykle ważnym dniem dla wszystkich osób chorych i niepełnosprawnych na świecie. Właśnie tego dnia każdego roku odbywa się Światowy Dzień Chorego. Tegoroczna edycja była już dwudziestym drugim tego typu wydarzeniem. Tego dnia organizowane są msze podczas których udzielany jest sakrament namaszczenia chorych.  Po raz kolejny na terenie województw podkarpackiego zorganizowane zostały zorganizowane zostały msze skierowane do chorych przebywających w domach, Domach Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w mszy odbywającej się w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych.

 


Wyjazd na narty

W dniu 6.02.2015 na zaproszenie ŚDS w Ustrzykach Dolnych nasi uczestnicy wybrali się na tor narciarski. Trasa biegowa „Pod Żukowem” jest jedną z najciekawszych obiektów w Polsce. Sympatycy narciarstwa biegowego mają do wyboru kilka tras o różnej długości. Grupa z naszego Domu wybrała się na trasy, na których poznawała tajniki jazdy na nartach biegowych. Dzięki tego typu wydarzeniom możliwe jest pokazanie, że także osoby niepełnosprawne mogą uprawiać sport.

 


Bal Karnawałowy

W dniu 29 stycznia w Sali Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Bieszczadnik odbyło się spotkanie integracyjne W świecie przygód Pinokia. Impreza ta zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Lesku i stowarzyszenie Ciepły Wiatr, we współpracy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej, szkołą Podstawową, Zespołem szkół Leśnych i zespołem Szkół Technicznych. Impreza  odbyła się po raz dwudziesty. Udział w niej wzięli przedstawiciele SOSW z terenu województwa podkarpackiego, podopieczni WTZ w Huzelach oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku. Imprezy tego typu pozwalają z jednej strony na oderwanie się od chorób i niepełnosprawności, a z drugiej dają możliwość zintegrowania  się osobom niepełnosprawnym nie tylko z terenu gminy ale także województwa.

 


Jasełka i spotkanie wigilijne

18 grudnia w naszym Domu odbyło się spotkanie wigilijne połączone z przedstawieniem jasełkowym. Zaproszeni goście
i rodziny uczestników mieli okazję zobaczyć osoby niepełnosprawne podczas występu. Nastepnie zjedzono posilek przygotowany w ramach treningu kulinarnego.

 


Dziesięć lat minęło ...

Dnia 06.11.2014 Środowiskowy Dom Samopomocy im. ks. Ludwika Palucha w Lesku obchodził  jubileusz 10 - lecia istnienia.Uroczystość rozpoczęła msza święta w leskim kościele. Następnie zaproszeni goście udali się do schroniska młodzieżowego Bieszczadnik, gdzie odbyły się część artystyczna jubileuszu. Gościnnie wystąpił zespół Bieszczadzkie Żabki. Swoją twórczość zaprezentowali uczestnicy naszego domu prezentuj spektakl „Brzydkie Kaczątko”, a następnie taniec narodowy Polonez.   Wśród zaproszonych gości znaleźli się Ksiądz Dziekan Mieczysław Bąk, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Barbara Jankiewicz, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Lesko Barbara Krasulak, Starosta leski Pan Marek Pańko, Dyrektor PFRON oddział w Rzeszowie Maciej Szymański, kierownicy Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych Miasta i Gminy Lesko oraz Starostwa Powiatowego. Uroczystość stanowiła okazję, do podsumowania okresu 10 – letniej działalności placówki.

 


X Przegląd Twórczości Artystycznej

W dniu 11.07.2014 nasz ośrodek wziął udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. W tegorocznej edycji udział wzięło 39 placówek z terenu województwa. Nasz Dom zaprezentował układ taneczny do utworu "Dancing Queen" zespołu Abba.

 


 


Zawody pływackie

W dniu 18.06.2014 odbyła sie kolejna edycja międzynarodowych zawodów pływackich organizowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Ustrzykach Dolnych. Spotkania takie mają na celu upowszechnienie sportu wśród osób niepełnosprawnych, zapobieganie wykluczeniu społecznemu oraz integracje osob niepełnosprawnych.

 


Dni Leska

W dniu 30 maja 2014 podczas obchodów Dni Leska odbyła się wystawa rękodzieła i dorobku artystycznego naszych uczestników. Podopieczni zatańczyli układ taneczny w stylu Rock and Roll, przed mieszkańcami Leska. Występ spodkał się z entuzjazmem widzów i na pewno zostanie zapamiętany.

 

 


Wystawa wielkanocna

W dniach 3-9 kwietnia 2014 odbyła się wystawa wielkanocna w Gminie Sanok. Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Sanok oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku. W tegorocznej edycji mieliśmy okazję zaprezentować naszą twórczość na tle profesjonalnych artystów.

 


Spotkanie integracyjne w Ustrzykach Dolnych

W dniu 16.01.2014 na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Ustrzykach Dolnych wzięliśmy udział w spotkaniu integracyjnym. uczestnicy Domu z Ustrzyk przedstawili jaselka bożonarodzeniowe z przeslaniem wzajemnego szacunku, miłości i radości z dnia powszedniego. po obejrzeniu spektaklu i wspólnym kolędowaniu zjedliśmy posiłek przygotowany przez pracownię kulinarną.

 


 


Andrzejki

W tym roku nasz Dom zaprosił inne placowki na zabawę andrzejkową. wszystkie placówki przygotowaly bogaty program artystyczny oraz smaczny poczęstunek.wszyscy wspaniale się bawili.

 


Rajd Pogórze Dynowskie

W dniu 10.09.2013 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku wzieli udział w przejeździe kolejką wąskotorową z Przeworska do Dynowa.

 


Warsztaty kulinarne

Swoim kulinarnym zapachem przyciągnęły nas warsztaty kulinarne w Birczy. Każdy ośrodek losował swoje stanowisko pracy, a następnie przygotowywał potrawę do niego przypisaną.

 


Wyjazd do Inwałdu

Inwałd to malownicza miejscowość niedaleka Krakowa. Zwiedzaliśmy znajdujący się tam park miniatur. Jednego dnia mogliśmy znaleźć się w Paryżu, Rzymie i wielu innych miejscach.

 


Wyjazd do teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

      Dnia 05.03.2013 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wybrali się do teatru na spektakl Ania z Zielonego Wzgórza.

 


Przegląd kolęd w Brzozowie

Na zaproszenie ŚDS w Brzozowie wzięliśmy udział w II Przegladzie Kolęd i Pastorałek. W przeglądzie udział brały Domy z całego województwa podkarpackiego.

 


Konkurs na kartkę

W tegorocznej edycji konkursu na kartke świąteczną uczestnicy naszego Domu zajęli pierwsze i drugie miejsce. Konkurs przeprowadzany jest przez ŚDS w Cergowej od kilku lat, po raz piewszy naszemu ośrodkowi udało sie zdobyc miejsce na podium.

 


Turnus w Krynicy

W okresie od 01.10.2012 do 13.10.2012 uczestnicy Środowisjkowego Domu samopomocy przebywali na turnusie rehabilitacyjnym w Krynicy Zdroju. Wyjazd ten pozwolil na skorzystanie z zabiegów oferowanych w ośrodku i poznać Krynicę.

 


Stara Wieś

W dniu 28.08. zorganizowany został wyjazd uczestnikow naszego Domu do Bazyliki Wniebowzięcia NMP. Jednym z elementow wizyty było zwiedzanie muzeum dzialajacego przy kolegiacie. podziwiać można w nim wyroby rękodzielnicze z róznych stron świata.

 


Spartakiada Tyczyn

Dnia 14.06.2012 roku w Tyczynie została zorganizowana spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego. Zawody rozgrywane były w kilku konkurencjach, w każdej z nich udział wzięli zawodnicy z naszego Domu.


Helusz

Dnia 26 maja grupa uczestnikow z naszego Domu wzięła udzial w pikniku integracyjnym Z bliźnimi na majowke organizowanym w Heluszu. Jest to impreza o zasiegu wojewódzkim w której udział biuerze wiele placówek z terenu całego województwa.


Kulig 2012

Tegoroczna zima była piękna więc na początku lutego wybraliśmy się na kulig w Dolinę Rabego. Do Bystrego dojechaliśmy autokarem a nastepnie przesiedliśmy sie do sań.


Wigilia 2011

W naszym 16 grudnia Domu odbyło się spotkanie wigilijne. Zaproszeni goście obejrzeli jasełka przygotowane przez uczestników, a nastepni8e spożyli tradycyjny posiłek.

 


Zabawa integracyjna

Dnia 17.02.2011 roku w Leskim "Bieszczadniku" odbyła sie zabawa integracyjna organizowana przez SOSW w Lesku. Zaproszeni zostali przedstawiciele różnych placówek z terenu województwa.


Festiwal Kultur Karpackich

W tegorocznej edycji FKK Środowiskowy Dom Samopomocy w Lesku zaprezentował twórczosć artystyczną swoich uczestnikow. Celem głównym festiwalu jest promocja  lokalnych twórców, miejscowych zwyczajow i tradycji, kulturey i atrakcji turystycznych.
 


Wyjqazd do skansenu

Muzeum Budownictwa Ludowegow  wSanoku to jeden z najciekawszych obiektow tego typu w Polsce. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocyim. ks. Ludwika Palucha w Lesku odwiedzili to miejsce aby poznać kulturę dawnego podkarpacia.


Bieszczady 2010

W dniu 07.10.2010 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy zdobywali bieszczady. Kazdy turysta wie, że nasze góry są najpiękniejsze właśnie jesienią.

 


Spartakiada 2010

 

W dniu 23.06.2010 w Tarnawie Dolnej odbyła sie Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego. Gospodarzem tegorocznej edycji był ŚDS w Zagórzu.


Targi Aktywności Zawodowej

Po raz pierwszy wzięliśmy udzial w Targach Aktywności Zawodowej Osób Niepełnosprawnych organizowanych w Rzeszowie. Warsztaty z terenu województwa podkarpackiego prezentowaly swoje wyroby.

 


 


Śniadanie Wielkanocne

ŚNIADANIE.WIELKANOCNE

,,Chryslus Zmartwychwstał' te słowa niech przypominają że Chrystus jest nasyzm Panem i Nadyiej. Niech radość zagości  u wszystkich.

 

            

                        


Mikołaj

W grudniu odbyło się w naszym ośrodku spotkanie ze świętym Mikołajem. Każdy uczestnik został obdarowany paczką pelną słodyczy.Tarnobrzeg 2010

W dniu 20.10.2010 w Tarnobrzegu odbył sie Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego. Kazdy zespól mial 15 minut na zaprezentowanie swojego repertuaru. Nasz Dom występował jako 14 grupa z taneczną wersją Pana Tadeusza. W przegladzie udział wzięło 47 placówek z terenu całego województwa.

 


II Przegląd Pieśni Religijnej i Patriotycznej w Dębowcu

W dniach 29 - 30 kwietnia 2010 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku wzięli udział w II Przeglądzie Pieśni Religijnej
i Patriotycznej pt: " Bóg, Honor, Ojczyzna", w Folusz - Dębowiec. Przegląd zorganizowany został przez Dom Pomocy Społecznej w Centrum Pojednania la Salette w Dębowcu. Nasza grupa wystąpiłą jako czwarta i zaprezentowała utwory: "Matko, która nas znasz", oraz " Rozszumiały sie wierzby płaczące".
W następnym dzniu wręczone zostały dyplomy oraz nagrody dla uczestników. 

 

 


Wystawy przedświąteczne

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lesku wziął udział w dwóch przedświątecznych wystawach. Pierwsza z nich to wystawa ozdób świątecznych połączona z kiermaszerm " Wielkanocne Cudeńka", która gościła
w Bieszczadzkim Domu Kultury w dniach 27 - 28 03. 2010. Druga odbyła się
w Urzędzie Wojwewódzkim w dniach 22. 03.2010 - 06. 04. 2010r.  

 

 

 


lat Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lesku obchodził jubileusz 5 - lecia swojego istnienia. Uroczystość odbyła się dnia 26 listopada 2009 roku. Rozpoczeła sie od uroczystej mszy w kościele parafialnym w Lesku w której udział wzięli pracownicy
i uczestnicy ŚDS Lesko oraz zaproszeni goście.Po przyjeździe do SSM Bieszczadnik, rozpoczęto główne uroczystości jubileuszowe.Na wstępie Pani Kierownik ŚDS Lesko powitała zgromadzonych gości wśród których byli między innymi Pani Burmistrz Barbara Jankiwewicz, Zastępca Burmistrza Pani Barbara Krasulak,  Starosta Leski Pan Marek Scelina, Dyrektor ROPS w Rzeszowie Pani Mariola Zajdel - Ostrowska, Ks. Proboszcz Mieczysław Bąk, Kiwerownicy ŚDS województwa Podkarpackiego wraz z delegacjami uczestników. Po uroczystym powitaniu i prezentacji zaproszonych gości oraz uczestników imprezy, odbyła sie multimedialna prezentacja naszego ŚDS - u obrazująca historie od powstania do czasów współczesnych. Zaprezentowano cele
i zadania ośrodka, pracownie, sale terapii i gabinety znajdujące się na terenie obiektu. Po uroczystym obiedzie i podzieleniu tortu urodzinowego rozpoczęła sie zabawa taneczna i inne atrakcje przygotowane dla uczestników.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wigilia międzynarodowa
W dniu 18 grudnia w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy odbyło się spotkanie wigilijne. W naszym Domu ta uroczystość organizowana jest co roku dla uczestników i zaproszonych gości. W tegorocznej wigilii udział wzięli Burmistrz Miasta i Gminy Lesko pani Barbara Jankiewicz, proboszcz parafii Lesko ksiądz Mieczysław Bąk, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Lesko, przedstawiciel Rady Miasta Leska oraz delegacja z ośrodka z Medzilaborzec na Słowacji.

URZĄD MIASTA I GMINY
UL. PARKOWA 1
38-600 LESKO
tel: (013) 469-80-01
fax: (013) 469-64-58
gmina@lesko.pl

Odpady komunalne.
Karta dużej rodziny
.
38-600 Lesko, ul. Rynek
tel./fax: (13) 469 66 95
bcit@lesko.pl
Wybierz poprzedni miesiąc wrzesień 2018 Wybierz następny miesiąc
PN WT ŚR CZ PT SB ND
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
15351493139516201642163415101597157815231324
.
.
.
.
Produkcja i hosting: ZETO-RZESZÓW Strony www - Strony internetowe - Aplikacje internetowe - Sklepy internetowe - Portale korporacyjne
rect Strona główn Mapa serwisu Dodaj do ulubionych RSS BIP Skrzynka podawcza Kontakt Poleć Znajomemu lupa
Nowe zasady dotyczące cookies W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.
[zamknij]